| Gelica_Morosanu_1986 a întrebat:

Care este salariul unui asistent medical de farmacie?

3 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Sunt fie asistenti medicali generalisti, fie asistenti de farmacie. La inceput salariile sunt de la minimul pe economie si cresc, depinde, evident si de locul de munca si altele. Dar la 5000 de lei cred ca se ajunge doar in farmacia de spital, in cea comunitara in niciun caz. Stiu farmacisti care nu au asa salarii nici dupa ani.

| DonEduardo a răspuns:

Intre 4300 si 5500 e lei.

| Johny_George_1997 a răspuns:

Intre 2500-3500 lei, poate si mai bine, depinde de experienta ta in campul de munca specificat.