| MilkMakesTheCookieWet a întrebat:

Care este salariul unui hidrolog? Dar al unui inginer geolog? Multumesc!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde unde lucrezi. Un inginer geologla Biotech Buzau ia 2200 lei. Daca lucrezi in Iasi, Cluj, Bucuresti e aproape dublu. Daca lucrezi in Germania sau Austria e de 8 ori mai mare. Depinde si ce faci, ce negociezi si ce pregatire sau experienta ai. Nu e un salariu batut in cuie, sunt ingineri cu experienta care lucreaza pe bete de chibrit si altii pe zeci de mii de lei.

| GoldandSilver a răspuns:

Au salarii foarte bune, mai ales in strainatate, meseriile de hidrolog si de meteorolog sunt cele mai bune atunci cand termini Facultatea de Geografie. Funda?