| alex15ccc a întrebat:

Care facultatea de medicina sa aleg: Craiova(orasul natal), cluj, Iasi sau Bucuresti?
si care are admiterea cea mai usoara?

ca oras si ca oameni as alege clujul, plus ca muti zic ca este cea mai buna facultate.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ai pasiune și voință nu trebuie să-ți pui această întrebare. Dacă pleci la drum cu concepția asta, ai pierdut din start.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Admiterea este cea mai usoara in orasele mici, decat in Bucuresti si Cluj, unde sunt candidati de 3 ori mai multi ca la alte facultati din tara.
Ramai la Craiova, ca ai cele mai mari sanse sa intrii, in plus, nu trebuie sa platesti cazarea, intretinere si transport de sute de euro, ca al Bucuresti, Cluj sau Iasi.

| Nirvanaaa a răspuns:

Parerea mea este sa ramai la Craiova.Fiecare facultate are plusurile si minusurile ei, iar medicina se face peste tot.

| alex15ccc explică:

Multumesc pentru raspunsuri, o sa ma apuc de invatat serios ca sa intru la cluj.
Canar, ai perfecta dreptate.

| TheMusicBoy a răspuns:

Si la Oradea e buna facultatea de medicina. De obicei vin si din tarile straine

| mihaistefan16p a răspuns:

Mergi la cluj, orasul e fain =)

cluj, buc si Iasi sunt cele mai bune, au calificativele cele mai mari(A)