| alexandru921994 a întrebat:

Care sunt cele mai bune tari pentru a emigra? happy unde exista posibilitatea de a primi o vizahappy

7 răspunsuri:
| TεaсhMεHoωToDomε a răspuns:

Viza de obicei trebuie sa ai pe cineva dincolo care sa te ajute sau sa faci nu stiu ce chestionare (abilitatoe varsta facultate etc) Daca vrei sa pleci la munca atunci Germania

| thecakeisalie a răspuns:

Din cate stiam eu, Suedia.

| Sean a răspuns:

Canada,USA,Noua Zeelanda, Australia cel putin Noua Zeelanda si Australia is niste tari superbe, unde ai si un salariu bun.

| Araia a răspuns:

Ca sa calatoresti in UE nu iti trebuie viza. Ca sa te stabilesti intr-o alta tara si sa lucrezi iti trebuie permis de munca. Alte acte necesare le obtii dupa ce ai facut rost de un contract de munca.

| adarian10 a răspuns:

In bulgaria stiu eu da mai sunt si alte tari Spania Italia grecia.

| alexandru921994 explică (pentru adarian10):

laughing ma refer la o tara cu un nivel mai ridicat decat porcaria asta pe nume Romania plina cu cocalari si tigani

| Sean a răspuns (pentru alexandru921994):

Posibilitate ii dar trebuie sa si muncesti pentru asta se pot lua usor vize mai ales daca esti tanar dar fara un pic de ajutor va fi foarte greu sa te descurci.