| sticks16 a întrebat:

Care sunt cele mai profitabile meserii acum?

10 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Avocatii, notarii fac bani pe banda rulanta, medicii stomatologi dar sa ai cabinet particular, IT si electronica (ingineri). daca ai facut facultatea ca lumea si ai o recomandare cu dreptul, politehnica sau medicina ai o pista de lansare. cum vrei sa decolezi depinde de tine

| Psihoyounger a răspuns:

Cele din domeniul IThappy

| Paprik a răspuns:

Mergi pe telecomunicatii sau electronica sau calculatoare.In rest nimic nu prea mai merge la noi.Doctorii sunt saraci, arhitectii au foarte putine locuri de munca.

| Ambassaderåd a răspuns:

Deci: Manager, Barman (si barman ce stie sa faca trucuri cu sticlele in aer. etc.), Bucatar: Thai, chi, swed, Ajutor de bucatar, Sofer de tonaj mare, Sofer de transport persoane in afara tarii si in tara. gigolo.chiar e una, pornstar. faci bani destui. etc...

| ToxicDump a răspuns:

Is 2 : Politician si Bancher, mai este : cersetor, hot si mafiot dar alea nu is meserii, is hobiuri. Acuma serios : Medic, Avocat, Stomatolog, inginer IT, si cam tot ce tine cu calculatoarele...

| CautNume a răspuns:

Deci.cele cu tv-ul si radio(ma refer la antena 1 kiss fm) adica cunoscuti eu vreau sa devin programator dar cat mai e pana atunci nici nu stiu daca o se sa mai auda ceva de meseria astahappy

| Nousername a răspuns:

Stomatolog,doctor,avocat (judecator)

| xilotto a răspuns:

Statistic cele mai profitabile meserii sunt cele din domeniul IT sau Banking.

| lidiaioana a răspuns:

Notarii
arhitectii
avocatii
inginerii

| annamaria_4250 a răspuns:

In Romania nici o meserie nu mai este profitabila!