| Petronela_9133 a întrebat:

Care sunt demersurile pentru a putea publica o carte? Sau o colectie cu diverse scrieri?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intri pe net, cauti edituri, le afli numarul de tel., discuti cu ei si programezi un meeting, vezi ce rezulta din asta... Daca ei sunt interesati de "scrierile" tale, te vor lua in considerare. Iti urez "Bafta!"

1 răspuns:
| Arthur a răspuns:

Trebuie să cauţi o editură care să te accepte, sunt multe care trebuie urmate dar primul pas e corectarea şi trimiterea manuscrisului unor edituri, dacă este acceptat urmeaza restul.