| raduradu2014 a întrebat:

Care sunt diferentele dintre agent de paza, agent de securitate, paznici... Cu detalii. Multumesc

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu este nici o diferenta al obligatiilor. In diferite etape ale istoriei Romaniei s-au numit diferit. Paznici erau in socialism, apoi s-au numit agenti de paza si de cativa ani se numesc ageti de securitate (se mai foloseste si cea de agent de paza). Astazi paznic se numeste acea persoana care timp de 90 zile este angajat fara calificare si are obligatia de a obtine atestatul in acesta perioada.

| GdX a răspuns:

Acelasi lucru.

| HardCore7750 a răspuns:

E aceeasi treaba, toti au acelasi scop securitate.

| Codecs a răspuns:

Pai fiecare ii numeste cum doreste, este acelasi lucru

| Viorel_Viorel_1969_nhPq a răspuns:

Nu este acelasi lucru...nu stiu cat de specializati sunteti dar mai documentati va agentul de paza e una agentul de securitate e altceva, ceea ce se face la toate firmele de securitate actuale dar de fapt sunt firme de pazniceala.e aiureala de doi lei