| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt facultatile apreciate la noi in tara?

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Universitatea de medicina din Targu-Mures/Cluj-Napoca.
Universitatea Tehnica din Cluj-Napoca
Facultatea de drept de la UBB Cluj.
Facultatea de matematica si informatica de la UBB Cluj.
Academia fortelor aeriene de la Brasov.
Academia fortelor terestre de la Sibiu.
Academia navala de la Constanta.
Academia de politie de la Bucuresti.
Academia de Studii Economice de la Bucuresti.
Cam astea sunt serioase.

| Feitan a răspuns (pentru anonim_4396):

Spuse un om care a luat o lista random de pe internet, daca si ASE-ul e serios...

| anonim_4396 explică (pentru Feitan):

Nu am luat de pe internet ci le stiu din cap lol. Am vorbit cu oameni care au absolvit la aceste universitati.
Trimite omul la facultati precum: management, educatie fizica si sport, administratie publica, teatru, filosofie, sociologie si alte de genul si sigur ca lucra in domeniu dupa absolvire. Sustine oamenii sa faca studii de doi lei. Bravo.

| Feitan a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nu am zis nimic de genul, dar cand cineva spune ca ASE-ul e serios e clar ca nu stie ce vorbeste, e doar o fabrica de diplome.

| anonim_4396 explică (pentru Feitan):

Specializarea de economist se cauta. Mai lucreaza intr-o banca. Firme de contabilitate. Alte specializari pe care le-am enumerat mai sus sunt chiar de doi lei.

| InvatamProgramare a răspuns:

La ultimile mele cautari singura universitate din Romania in top 1000 universitati din lume era Medicina de la Cluj.

| andreea567890123 a răspuns:

Medicina
ingineria
medicina dentară

| DanaDaniellllla a răspuns:

Nu are relevanta ce facultate are prestigiu sau nu, ci te îndrum să îți alegi ceva ce te reprezintă și îți face plăcere. Te altfel, mergi la un centru de consiliere in cariera și acolo vei avea posibilitatea să accesezi diverse teste prin care să îți descoperi abilități și competențe.

| ILoveCringe4427 a răspuns:

Scoala vietii