| Craciun_Tache_Si_Carmen_1978 a întrebat:

Care sunt pasii pe care trebuie sa ii urmez ca sa dau la facultatea de medicina dentara??

1 răspuns:
| JackR a răspuns:

Pasul 1: inveti biologie (anatomie) si chimie, pana simti ca-ti sare basca!
Pasul 2: te duci la secretariatul faculatatii, cu un dosar care contine actele necesare inscrierii la examenul de admitere (lista actelor o gasesti pe site-ul facultatii).
Pasul 3: te duci si dai examenele de admitere.
Pas optional: te rogi fierbinte si sustinut sa intri!
Pasul 4: daca ai intrat, te duci la scoala timp de 6 ani, timp in care dai zeci de examene (repeti pasul 1, pentru fiecare dintre ele, inlocuind biologia si chimia cu materia specifica examenului respectiv. Poti repeta si pasul optional inainte, in timpul si dupa fiecare examen!).
Pasul 5: dai examenul de licenta.
Pasul 6: pleci in Germania (Franta, Italia etc.) si te angajezi paznic la mall (daca esti Tache) sau baby sitter (daca esti Carmen).