| anonim_4396 a întrebat:

Caror aspecte le acordati atentie atunci va conturati o prima impresie?

Răspuns Câştigător
April
| April a răspuns:

Prima impresie e, de obicei, spontana, nu prea are legatura cu o explorare atenta.Prima impresie se impune instantaneu. Din pacate, adeseori e inselatoare. Eminescu are un vers splendid cu privire la aceast tip de impresie:
"Cu ochii serii cei dintai
Eu nu voi mai privi-o..."
'

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Eu prefer sa-mi formez parerea despre o persoana la a treia intalnire sau dupa.
Si pe cat posibil s-o surprind si in mediul ei, natural.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Atitudine, miscari, privire, zambet, tonul si inflexiunile vocii, stangacia sau naturaletea, ori falsitatea, adica, "body language". A, si era sa uit de vestimentatie, si asortarea estetica ok sau nu, perceptia cromatica, generala...

| beba a răspuns:

Pentru mine aspectul fizic nu conteaza foarte mult tocmai pentru ca am vazut atatea persoane frumoase care atunci cand deschideau gura, dorind sa faca pe interesantele, spuneau numai aberatii.Totusi apreciez in special o dantura frumoasa, lipsa mirosului de transpiratiewinkingsi in general un aspect ingrijitlaughing