| Georgex12 a întrebat:

Cat castiga jurnalistii pe mediul online?

3 răspunsuri:
| debarba a răspuns:

In functie de cat produce. Depinde daca are drepturi de autor pe articolele scrise

| GabiDumitrescu a răspuns:

De la mizerabil pina la foarte bine. Pe limba romana, in presa online, de regula e mai profitabil sa fii blogger bun decit ziarist bun. Daca scrii pentru oameni din afara/site-uri in limba engleza si ai de scris macar 2-3 articole pe zi, poti scoate lejer 1000-1200 de dolari pe luna.

| lextar113 a răspuns:

Castiga foarte bine, am avut o prietena si lua 2000 ron pe luna