| SERIALS a întrebat:

Cat castiga o badanta in diferite tari din Europa, SUA?
E o munca de succes sau sclavie? Poti inainta in profesie?

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Daca este cu contract nu este sclavie.
http://ro.blastingnews.com/......82843.html

| Goddess23 a răspuns:

Din cate stiu bandanta se ocupa cu ingrijirea varstnicilor de obicei la domiciliu ceea ce nu mi se pare o cariera de succes sub nicio forma ci o modalitate de a castiga bani desi putini, nu se compara munca prestata cu remuneratia. Nu consider ca poti inainta in cariera ca nu e pe nivele profesionale iar de remuneratie iar nu iti pot da informatii pentru ca asta se stabileste cu cel ce te angajeaza dar spre deosebire de Italia Spania, in alte tari se plateste mai bine. Nu consider ca e sclavie atat timp cat ai o zi libera pe saptamana si nu este persecutat la locul de munca.

| simiy a răspuns:

Badanta inseamna ingrijitor persoane bolnave? Daca da atunci sunt tari in care poti avansa daca intre timp ce lucrezi urmezi cursuri de calificare. Nu cred ca e sclavie ca nu te obliga nimeni sa stai. In europa se plateste aproximativ la fel in tari ca Germania, Austria, Anglia...