| AlisaGabrielaaa91998 a întrebat:

Cat castiga profesorii din America?
Salariul e mai mare ca cel din România?

3 răspunsuri:
| Lukasssz a răspuns:

Salariu de acolo e mult mai mare.
Depinde si de stat, in Alabama 40-45k dolari si in California poti sa ajungi si la 100k dolari pe an.

| haileewatson a răspuns:

Salariul e mai mare fata de Romania, dar daca te raportezi la nivelul de trai atunci chiar si salariul din America este mic pentru majoritatea americanilor. Profesorii sunt platiti destul de prost in general. Evident ca daca esti profesor universitar faci mai multi bani decat un profesor de generala. Sau daca esti la privat faci mai multi bani decat la stat.

| Saiko93 a răspuns:

Oho si inca cat, logic e SUA