| Ge0rgika a întrebat:

Cat castiga un arhitect in romania?

6 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Conteaza si propria performanta. Poti si sa mori de foame cu meseria asta.Multi arhitecti supravietuiesc creand martisoare sau alte bijuterii.

| ASimpleUser a răspuns:

Habar n-am! dar oricum ar fi Romania ar trebui sa castige si aici cat de cat bine!

| Jeanny22 a răspuns:

Un arhitect? Intotdeuna avem nevoie de case, deci vor avea intotdeuna de castigat.Dar e important si cat de muncitor esti sau cat de priceput esti. Totul depinde de vointa proprie!
Jeanny22!

| Horia_8139 a răspuns:

Putin.majoritatea se duc in strainatate ca verisoara mea.ea este in primul an de activitate si castiga in franta 1800 euro.in Romania pe undeva pe la 600-700. funda?

| Tauru13 a răspuns:

Majoritatea castiga intre 1.000 si 1500 EUR - dar tine si de ce realtii sau pile ai - suntem in Romania, nu? Funda?

| Ady15z a răspuns:

Ca sa te ajut. 1metru patrat =10, 20 de euro. O casa are in medie 100, 150 de metri patrati, poti si tu calcula.