Întrebare recomandată | octa2021 a întrebat:

Cât câstigă un asistent medical în România?

Răspuns Câştigător
| Fitzos_Ady_1995 a răspuns:

2000 2500 de lei

6 răspunsuri:
| andrabella a răspuns:

Depinde de sectie de vechime de pregatirea ta ca asistent medical eu iti pot da raspuns concret un incepator ia in jur de 15 milioane cu scoala postliceala, cu facultate in jur de 18 milioane. depinde de sectie cea mai bine platita este pe terapie intensiva si la nebuni la centre. iar o asistenta cum e sora mea are spor mare diverse calificative e asistenta principala pe ati ia undeva la 30 de milioane pe luna.

| popescucarmen43 a răspuns:

Daca e la spital iti spun de la o cunostinta.15-20 de milioane

| isachioaiarzv a răspuns (pentru popescucarmen43):

Da dar depinde unde lucreaza si ce vechime are.

| Bucși a răspuns:

Mama castiga 30 milioane si e asistenta la o clinica privata, dar are si vechime... de 20 de ani...

| Alina_Alii_1999 a răspuns:

Mama iubitului meu este infirmiera de 1 an si 5 luni.Are 28 milioane plus bonuri si face diferite garzi.
Eu m-am inscris la facultatea de drept si la postliceala de asistenta medicala. Sunt din Braila. Salariile din ce cunosc eu sunt mari.o amica are 24 milioane salariu pe neuro..nu stiu cum. e angajata din Martie.

| isachioaiarzv a răspuns:

Depinde unde lucreaza (spital, cabinet particular, dispensar), vechimea pe care o are in domeniu si gradele. happy