| andreea567890123 a întrebat:

Cat castiga un farmacist?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Am mai intervenit la intrebarea aia cu mutatul dar văd că nu reacționezi. și aia era vagă

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Te bate gîndul sa devii farmacistă? Ce varsta ai?

| CodrutElian1990 a răspuns:

Depinde la cine te referi. Sunt farmacisti si asistenti medicali de farmacia. O farmacie nu poate functiona daca nu are angajat macar un farmacist (cu facultate, nu cu scoala tehnica sau post liceala de farmacie). Castigul unui farmacist, in general, depinde de patronul farmaciei, de vanzari.
Pentru stiinta, o farmacie fara farmacist poate functiona ca drogherie, dar nu poate vinde decat anumite produse farmceutice, care se vand fara reteta.

| WhiteLife a răspuns:

Pai se incepe de la minim pe economie, sau pe acolo, iar în timp, creste salariul la 3000 de lei aproximativ. In lanțurile de farmacii sunt salarii mai mari (mai ales pentru farmaciștii șefi sau diriginte). In farmaciile de circuit inchis, 5000, chiar mai bine, depinde de grad și vechime.

| Anee1667 a răspuns:

Scurt și concis : Salariul unui farmacist variază între 2500-5500de lei.