| Emiliiia a întrebat:

Cât câștigă un fotograf?
Merită să faci facultatea de fotografie?

5 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Daca vrei sa ai cunostinte de arta fotografica, cel mai bine este sa faci un curs in acest sens. Iar pentru viitorul tau sa faci o facultate. Cunosc pe cineva care a lucrat in timpul studentiei ca fotograf la o firma de publicitate, dar a urmat si facultatea de jurnalism, aplicand la o sectie de imagistica (denumirea nu este poate corecta).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te bagi pe nisa cu nuntile atunci o duci bine. Mancare si bani multi happy Am vazut ca multi au si DJ, vin si cu muzica pe langa poze. Nunti, botezuri, majorate, festivitati, prin unele locuri chiar inmormantari happy Vezi ca si unele inmormantari se fac cu fast si trebuie imortalizat momentul. Stiu fotografi care o duc bine. Nu stiu ce sa zic de facultatea de fotografie. Imi suna a abureala si pacaleala. O faci pentru diploma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Există cursuri de artă fotografică, durata depinde de fiecare școală.

| TheGentleman a răspuns:

Caută pe Youtube Zaiafet și Horia Sîrghi. El a fost fotograf profesionist și are multe podcasturi în care explică ce presupune meseria de fotograf și cum e să fi fotograf de nunți. El a câștigat suficient în cei 10-15 ani de fotografie încât să trăiască exclusiv din YouTube

| brokxy a răspuns:

Am cunoştințe fotografi şi sunt foarte căutați au doar liceul! Nu îți cere nimeni diplomă de facultate! Nu merită! Dacă ai talent şi faci fotografii bune te caută toți şi nu îți va cere nimeni diplomă, nici pentru evenimente, concerte, nunți, botez, etc N-ai nevoie de diplomă