| anonim_4396 a întrebat:

Cat castiga un inginer in robotica?

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Intre 1 și 100 salarii minime (aprox, ca intrebarea)

| johnnny123 a răspuns:

Daca este un inginer in robotica somer, nu castiga nimic.
Daca este un inginer in robotica la Tesla, Mercedes sau Boston Dynamics, peste $100k pe an.

| Devil21 a răspuns:

La început vreo 30 de milioane, dupa ceva timp poti ajunge si la 60-80; depinde de firma si de dorinta ta.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Devil21):

Doar la 80?

| Devil21 a răspuns (pentru Cosmin86):

Am o rudă si ea așa câștigă

| Devil21 a răspuns (pentru Cosmin86):

Poate după multi, multi ani de experiență poti ajunge la 150 de milioane.
Sa nu uitam totusi ca suntem in Romania.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Devil21):

In IT (programator) ajungi la 140-150 de milioane in 10 ani aproximativ. Dar la 100 ajungi in 3-4 ani.

La robotica nu stiu, de-asta intreb, chiar castiga mai prost?

| suntserios a răspuns (pentru Cosmin86):

Ruda lui o fi montand porti din alea automate si se crede inginer in robotica. Adevarata inginerie robotica nici nu cred ca exista in România, iar in afara se ia si 100.000$ pe an