Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Cât costă analizele pe care trebuie să le faci atunci când te angajezi undeva?

Răspuns Câştigător
| sofisis a răspuns:

Daca te referi la medicina muncii, nu te costa nimic. In mod normal orice analize ti se cer la angajare, trebuie suportate de angajator.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la medicul tau de familie si cere trimiteri la analize si daca casa de asigurari mai are fonduri, atunci analizele sunt gratuite plătite de casă, daca nu atunci trebuie sa ai macar 200 lei pregatiti ca preturile difera de la cabinet la cabinet si depinde ce fel de analize i ti cer cei unde te angajezi, ce varsta ai sanatate si succes.

| octav005 a răspuns:

Daca ai medic de familie. eu zic ca nu te costa nimic, daca nu ai facut vreo analiza in decursul unui an de zile

| relativsausigur a răspuns:

Prietenului meu nu i-a platit angajatorul, i-a spus ca ii va returna jumatate din bani.
Analizele au costat 97 de Ron.
Deci mergi cu 100 de Ron la tine.