| Okami23 a întrebat:

Cat costa o chirie in cluj la o garsoniera si cam cat ai cheltui pe luna ca student?

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

O chirie in Cluj variaza intre 100-120-200E, in functie de zona aleasa plus cheltuielile aferente (apa, caldura, curent, internet, gaz etc). Trebuie la inceput de asemenea sa lasi un ''deposit'' insumand plata pe 2 luni, proprietarului, suma ce iti va fi restituita la finalul contractului de inchiriere. Sa presupunem deci ca pe timp de toamna, cand caldura nu costa ai ajunge la un 200E cu tot cu chirie si cheltuielile aferente intro garsoniera ok, la 20 deminute de centru. Cat despre cheltuielile tale, ei bine, trebuie sa mananci, sa bei si sa mai petreci, deoarece esti student si e o perioada de petreceri pana la urma. Daca mai ai si vicii tecosta in plus. Sa zicem ca ar pelca de laun minim de 150E, cu care insa nu te vad traind prea bine. Depinde insa de tine.

1 răspuns:
| OneGentleman a răspuns:

Depinde de zona bineinteles ca si peste tot, ai in jur de 100 de EUR, plus cheltuilile si garantia la inceput happy