| ee a întrebat:

Cat costa o reconditionare exterioara unui Samsung s3 mini, carcasa, cromul, sticla etc?

4 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Te duci la un service GSM si intrebi, preturile variaza mult. Nu stiu daca merita la acel telefon.
Reconditionare nu prea se face, cand iti iei un telefon ii iei o husa si o folie prima data cand il scoti din cutie.
Mai ales la telefoanele mai noi, decat sa ii schimbi sticla... mai bine iti iei alt telefon laughing

| sierra1 a răspuns:

Telefon ca al tău se vinde cu 200-250 lei deci soluții de a-i da lustru de încă pe atâția bani, sunt inutile.

Eventual găsești o carcasă nouă și ai rezolvat

| kaneki123 a răspuns:

Pana in 250 lei, mai mult nu cred ca coasta. Depinde si de service