| WayhaughtK a întrebat:

Cat de greu se intra la politia de frontiera?
Si cum functioneaza repartizarea? Poti refuza un post in alt oras? Pana se elibereaza unul in orasul natal (Oradea)

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Repartizarea se face in functie de media cu care termini si de locurile disponibile.
De exemplu: daca pentru Constanta sunt 5 locuri dar sunt 10 persoane care vor acolo, se vor ocupa de catre cei care au mediile cele ai mari, restul fiind repartizati in alte localitati.
Da, poti refuza repartizarea, dar ramai fara repartitie si servici, stand acasa ca orice neangajat.