| andreiultimate a întrebat:

Cat de mult conteaza media aniilor de liceu pentru admiterea la academia militara?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Nu numai la academiile militare dar si la facultatile civile, media generala de promovare a anilor de studii liceale este ultimul dintre criteriile de departajare a candidatilor cu medii de admitere egale( primul sau al doilea criteriu fiind media examenului de bacalaureat!).

| andreiultimate explică (pentru alessia5158):

Deci atâta timp cât am media la Bac mai mare nu conteaza ca am avut in primul an de liceu 8? Nu au nici o restrictie legata de medie? Am primit anul trecut o cerere pentru liceul militar si aveau ceva de genul...

1 răspuns: