| SaraAldi a întrebat:

Cat de mult m-ar ajuta profilul de bio-chimie din liceu la medicina? Multumesckiss

Răspuns Câştigător
| bea_6905 a răspuns:

Pai te ajuta mult, deoarece faci multe ore de biologie si chimie, care sunt baza medicinei, sa zic asa. Si eu sunt la bio-chimie, si macar jumatate din clasa se indreapta catre medicina.[ ca nu vor intra numai 2 sau 3 e alta mancare de peste. laughing ]

succes! happy

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| stefi_1794 a răspuns:

Te-ar ajuta mult deoarece faci mai multe ore de biologie si chimie care iti sunt necesare la medicina happy

| mdany a răspuns:

Te ajuta in sensul ca la medicina va trebui sa dai un examen din materia de chimie clasele 9-11. Iar bilogia este mana in mana cu chimia.

| AG a răspuns:

E profilul perfect daca vrei medicina. Pentru ca se pune accent pe chimie si biologie, de care vei avea nevoie la facultate. Si in caz ca te razgandesti in timpul liceului, no problem, la bio-chimie studiezi in mod egal toate materiile, de unde rezulta ca poti face cam orice facultate dupa liceu.

| SufletulPetrecerii a răspuns:

Eu zic ca te ajuta dar nu foarte mult adica la orice profil te-ai duce ai putea sa faci in ultimi 2 ani de liceu pregatire la chimie si asta te-ar ajuta mai mult decat profilu bio-chimiewinking sper ca te-am ajutat

| applemobile a răspuns:

Stii cum te poate ajuta? Daca mergi la olimpiada pe a-12 a, si iesi pe primul loc la nationala. Asa ai intrarea in facultate garantata, fara examen.