| mimi a întrebat:

Cat dureaza facultatea de psihiatrie si psihologie? Psihiatrii primesc mult? Dar psihologii?

1 răspuns:
| Ara997 a răspuns:

Psihiatria e o specializare dupa ce termini fac demedicina *e una din cele mai cautate specializari la rezi ) 6 ani +5 de rezidentiat =11
psihologia tine de invatamantul universitar, e 4 ani, dar depinde de noroc marea majoritate sunt muritori de foame sau in cel mai bun caz profesori de psihologie, psihologi scolari, in centre de recuperare etc