| Powerrrrrr a întrebat:

Cat dureaza pregatirea pentru admiterea la arhitectura?

Răspuns Câştigător
| RomulusMilea a răspuns:

Cred că durează 4 ani, mă refer la probele legate de cele studiate în liceu (matematică) şi cel puţin un an sau 2 ani, pentru probele de aptitudine la desen.

Să mă explic: am o colegă la serviciu care are un băiat în clasa a unsprezecea la un liceu de matematică-informatică. Are numai note mari la matematică, fluieră problemele din manual, face probleme din culegeri, are profesori trăznet la liceu, la matematică şi are destul de multe ore de matematică pe săptămână. Nu cred că va avea probleme la admitere la arhitectură, la matematică, e isteţ băiatul.

Pentru a-l pregăti la desen, mama lui îi plăteşte ore particulare cu un fost decan al unei facultăţi de arhitectură, băiatul are talent şi la desen, la ore i se dau tot felul de teme de dificultate destul de ridicată, pe care reuşeşte să le rezolve cu brio (meditatorul chiar îl consideră talentat).

Orele se desfăşoară săptămânal, plus orele de lucru acasă (temele date de fostul decan), băiatul este în clasa a unsprezecea, cu siguranţă va merge la orele particulare şi anul viitor, de aceea am menţionat 2 ani de pregătire la desen. Este visul lui să ajungă arhitect, cred că nu are somn din cauza asta, atât este de pasionat.

Baftă multă la toate examenele pe care le vei avea. Munceşte mult, învaţă pe rupte şi "you will be the best".

| Powerrrrrr explică (pentru RomulusMilea):

Mersi mult, m-ai ajutat big grin

| RomulusMilea a răspuns (pentru Powerrrrrr):

Salut, Dacă ai apreciat răspunsul meu, atunci crezi că s-ar cădea să acorzi o fundă? Sau nu?

| Powerrrrrr explică (pentru RomulusMilea):

Ciudat... Ti-am dat funda dar vad ca nu a mers