| anonim_4396 a întrebat:

Cate ore pe zi lucreaza pe saptamana un judecator si cat timp liber are?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Programul este de 8 ore pe zi si 40 de ore pe saptamana dar, uneori, lucreaza si peste program. Cat nu lucreaza este timp liber.

| anonim_4396 explică (pentru Ioandelasal):

Și este obligatoriu sa se prezinte zilnic de la ora 8 respectiv sa plece la ora 16 sau mai târziu?

| Ioandelasal a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, este obligatorie respectarea programului.

| danbnz a răspuns:

Puțin.
Mult.

| gigite a răspuns:

DA, ca si un bugetar, este platit normal 8 h/zi. (dar salariul si alte sporuri si etc. le ia indestulat si cam fara probleme si fff mari si pe masura ) spor si sa vrei sa ajungi ca el.