| Genevaaa a întrebat:

Cati bani poti sa faci minim daca te angajezi la 16 ani?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Banuiesc ca nu ai vreo calificare.
La programul normal de munca (8 ore pe zi si 40 de ore pe saptamana) poti avea salariul minim brut pe tara garantat la plata, acum este de 2.300 lei lunar iar net de 1.386 lei lunar.

| Sophieka a răspuns:

Intreaba pe www.avocatnet.ro sau poate va intervenii colegul nostru TPU, expert in drept si legi, domnul Ioandelasal.

| FantasyBoy a răspuns:

Daca te angajezi la o firma de software poti avea un salariu intre 1500 euro(part time, online), si 4000 euro full time, cu mers la birou(8-9-10 ore/zi).

| TitoJacksana a răspuns:

Salariul minim pe economie, 1300 de lei

| Tito97 a răspuns:

Aici Pământul, cine crezi că te angajează fără măcar un skill, măcar o calificare?