| madalinacrissata236 a întrebat:

Cati bani primesti daca esti primarita?

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Depinde. Nu e tot una ca esti primar in Bucuresti sau in comuna Suplacul de Barcau. De la 2000 lei in sus, nu te astepta la sute de milioane.

4 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Cred ca nici nu conteaza cat bani primesti ca primar. Oricum grosul se face din comisioane pe langa pentru diverse contracte.

| Rebeca21121 a răspuns:

Primar de municipiu resedinta de judet (cu peste 150.000 locuitori – inclusiv sectoarele municipiului Bucuresti)

6.238

Primar de municipiu resedinta de judet (pana la 150.000 locuitori)

5.708

Primar de municipiu (categoria I)

5.197

5.268

Primar de municipiu (categoria II)

4.796

5.142

| darkorbitRO a răspuns:

Depinde ...este primar de oras mai mic mai mare ..de sector, comuna.
de la 2.500-3.000 lei in sus

| darkorbitRO a răspuns:

Am uitat sa zic ..de ex la noi in comuna primarul s-a facut ditamai viloiu cu 2000 si ceva de lei pe luna.rolling on the floor