| lkjhgfdsa12345678 a întrebat:

Câţi bani te-ar costa sa deschizi o firma?

5 răspunsuri:
| XxKAMELIAxX a răspuns:

Multi..pentru ca ai nevoie de bani pentru a face firma/pentru o co contrui.
Dupa..ai nevoie de bani pentru a iti plati angajatii..si tot asa..pentru materiale..depinde acum ce firma vrei sa ai.
Foarte multi, pe scurt. =]]]

| lkjhgfdsa12345678 explică (pentru XxKAMELIAxX):

Nu as vrea angajati multi pana in 25 de ani sa imi primesc bani inapoi pe taxele care le platesc pentru ei

| gigi002 a răspuns:

Toti banii pe care ii ai, plus cei pe care nu-i ai. intre 600 si 800lei firma fara domeniu de activitate

| MihaidinBucuresti a răspuns:

Ce fel de afacere te-ar interesa sa deschizi? Servicii, produse, comert, etc?

Pentru entitatea jurdica in sine, nu foarte multi, probabil in 1300 de Ron esti cu ea pe picioare. Dar la banii astia se mai adauga serviciile de contabilitate si multe alte cheltuieli in functie de linia de activitate. Plus ca, daca vrei sa vinzi ai nevoie de marketing intr-o forma sau alta (o combinatie de on+offline). Si acolo sunt alti bani pentru ca orice ai face, daca nu ai website esti degeaba in secolul nostru. Si website-ul necesita copywrite bun, design modern si un expert in comunicare cu clientii.

Dar dupa cum spuneam, depinde f mult de ce-ti doresti