| anonim_4396 a întrebat:

Ce activitati are o secretara/asistant manager intr-o agentie de publicitate/advertising?

1 răspuns:
| zamolczezingri31 a răspuns:

In primul rand o secretara se ocupa de seful ei direct executandu-i ordinele si apoi se ocupa de protocol(atunci cand vine cineva important in birou sau cand este o activitate importanta). Mai face cafele, spala vasele, curata biroul sefului direct, indosariaza actele si are grija ca dosarele sa fie puse in ordine pentru a fi gasite usor atunci cand este nevoie.De fapt o secretara, indiferent unde munceste, are cel mai important rol dupa director(manager, etc.)