| 1261996 a întrebat:

Ce alternative exista dupa facultatea de limbi straine?

Răspuns Câştigător
| LaAURAa a răspuns:

Sa devii translator sau sa te angajezi la genpact- chiar cauta sa ajute tineri care stapanesc f bine o limba straina. bafta!

| 1261996 explică (pentru LaAURAa):

Imi poti detalia te rog in ce consta genpact?

14 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Daca faci modulul pedagogic, poti da concurs si activa in invatamant. Sau, poti lucra ca traducator/translator/interpret.

| darrio2007 a răspuns:

Translator.

| MadRaven a răspuns:

Profesor
traducator
interpret

| Zenit313 a răspuns:

Somer.

| TheStory a răspuns:

Translator.

| Maomau a răspuns:

Una singura de bagat in seama!
Sa mai inveti si o alta meserie practica, de ex. medic sau asistent medical, si apoi sa pleci in strainatate, ca aici cu salarul din invatamant, traducator etc, vei face foamete din greu!
Sa pleci in strainate si

| SoloPC a răspuns:

Nu stiu :l

| tricky22 a răspuns:

Eu cred ca translator, poate prinzi un loc la o televiziune sau pe undeva pe la o institutie, nu e bine in invatamant un profesor de limb straine are un salariu foarte mic...iti doresc succes si o zi cat mai buna happy

| cflorin11 a răspuns:

Probabil limbi romanesti...

| Amfitria a răspuns:

Poti sa de devi
1. Translator la o firma
2. Interpret
3. Profesor de limbi straine
4. Sa te angajezi la o firma straina dupa plac
5. Sa poti pleca din tara oricand

| 1261996 explică:

Va multumesc tuturor pentru ajutor.

| andrai a răspuns:

O prima alternativa ar fi ca profesor, si dupa ca si translator pe la vreo firma

| Uglyface a răspuns:

Poti lucra intr-o multinationala, profesor, translator, traducator. Am colegi care desi au terminat lb straine, lucreaza in domeniul bancar. Eu cred ca ai o paleta destul de vasta, azi fara o limba straina nu faci mai nimic.Eu am terminat lb straine si sunt f multumita de alegerea facuta.