| gomen a întrebat:

Ce-aș putea deveni în viață?
Îmi place sa rezolv probleme, sa învăț din ele, sa ajut oamenii.
Sincera sa fiu, eu aș vrea sa urmez si o facultate, dar nu stiu daca am posibilitatea.
Acum un an sau doi ziceam ca vreau sa fiu detectiv, acum nu stiu daca mi se potrivește "meseria" asta, plus ca acolo trebuie sa fi atent, iar eu un sunet micuț daca il aud ma desconcentreaza...
Nu stiu ce sa zic.

Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Ne intrebi pe noi? Tu stii ce-ti place. Nu poti sa faci ceva de care nu esti atrasa, degeaba iti recomandam noi. Iar o facultate, nu iti trebuie "posibilitate" sa o faci. Oricine poate sa faca o facultate in ziua de azi. Orice facultate. Daca inveti poti sa termini o facultate cu buget si bursa in fiecare an, asa ca nici nu trebuie sa o platesti si primesti si bani. Gandeste-te ce-ti place sa faci, ce te atrage. Tu ai descris acolo un medic, fa medicina, stomatologie, farmacie sau AMG sau mergi la academia de politie sau fa geografie si turism si fa-te ghid, faci o gramada de bani, calatoresti, ajuti si oameni. Sunt multe pe care le-ai putea face, totul depinde de ce iti place tie si ce te atrage.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cred ca ti s-ar potrivi meseria de psiholog sau chiar profesor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fara facultate, ai optiuni destul de limitate, iar sansele sa gasesti o meserie pe placul tau sunt aproape nule.

| Edisor27 a răspuns:

Meseria de procuror sau avocat

| Louys a răspuns:

Fa ce-ti place, gandeste-te ce-ti place cel mai mult si orienteaza-te pe aia.
Dupa parerea ta, ce ti se potriveste?
"Daca-ti place ceva, fa-o munca ta".

| gomen explică (pentru Louys):

Sunt simplă. Asta e tot despre mine.Nu sunt sigura daca am o personalitate, poate uneori ma comport ca un copil. In rest.