| Valera_Gorbuleak_1992 a întrebat:

Ce as putea face dupa legiunea franceza?
Raspunsuri la tema va rog!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai fost in legiunea franceza, DUPA ce ai terminat cu ei, poti incerca sa te angajezi in servicii de paza si securitate, sa te faci: gradinar, agricultor, sapator, construtor, orice vrei si iti tuna prin cap.

| anonimg a răspuns:

Nu toti s-au mai intors vii de acolo. De aceea raspunsul la tema este ca sa nu-si faca planuri de viitor cel care se incorporeaza in legiunea straina franceza.

https://www.youtube.com/watch?v=mwl_m64lpBM De la minutul 47 si mai departe- aflii raspunsul la tema. Unii se pot pensiona acolo si li se ofera un centru unde sa stea (regiunea D'Anjou). Altii isi reiau viata ca si mai inainte.

| DovleacTurbat a răspuns (pentru anonimg):

Sunt doar documentare, ce se întâmplă cu adevarat acolo probabil e putin mai departe de adevar laughing. Le este interzis sa divulge trairile petrecute acolo, nici macar tacticile de antrenament. De intors viu. poti sa te duci pana la paine si sa nu te mai intorci. Dupa terminarea contractului pot sa continue sa lucreze in legiune avand posibilitatea de a avansa chiar si in grad. Primesc cetatenie franceza, bunuri, bani etc (cel putin asta am vazut in alte documentare). Oricum legiunea este o structura de elita unde intri barbat si iesi barbat la puterea 20 happy. A, da, intr-un alt documentar spuneau ca luptatorii n-au voie sa faca glume intre ei, iar prin glume ma refer la mistouri (inclusiv cele rasiale), nu se vorbeste vulgar si cum am spus mai sus sa divulge ceea ce au vazut, trăit, simtit, facut acolo (cel putin asta spuneau documentarele).

| Kogaion a răspuns:

Mercenar, recuperator, asasin platit, etc.