| Marian7777 a întrebat:

Ce aș putea lucra într-un aeroport și sa câștig și un salariu măcar 30 pentru început? (să lăsăm piloții, controlorii și însoțitorii de bord)
Inginer soft se poate? Sau ceva legat de IT să lucrezi acolo?

21 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca nu spui la ce te pricepi, de unde ti-as putea spune eu?

| Marian7777 explică (pentru darrio2007):

Încă sunt a 12-a de asta nu pot să spun concret la ce mă pricep

| anonim_4396 a răspuns (pentru Marian7777):

Te pricepi sa ceri salarii mari de director dar esti varză.

| Marian7777 explică (pentru anonim_4396):

Of of of, nu?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai putea lucra pe posturile la care ei fac angajări. Softurile sunt făcute din timp de experți, nu te angajează la așa ceva.

| Catrice a răspuns:

Hmm 30(RON/$/€/£ etc) iei si ca măturător sau om de serviciuhee hee

| Marian7777 explică (pentru Catrice):

laughing) 3000 lei era vorba

| Catrice a răspuns (pentru Marian7777):

Pai asta e alta poveste rolling on the floor
Cică si paznicii si controlorii câștiga pe acolo
Asta daca nu vrei sa fi pilot.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Marian7777):

30 de milioane vrei salariu? Dar ai pretentii nene, 1000 de lei pentru inceput nu i ti ajung? Tușesti? Cauta ti un job unde poti face tu față conform nivelului tau de studii, nu te arunca direct la locuri de muncă in aeroport si pe salarii astronomice pe care nu ti le va da nimeni, inca visezi.

| Marian7777 explică (pentru anonim_4396):

Sunt a 12-a măi, ce aveți?laughing visez ca orice om normal, lolhappy ce-mi place sa râdhappy

| Jade20 a răspuns (pentru anonim_4396):

3000 lei nu este un salariu astronomic! laughing) Iar 1000 lei nu stiu unde se mai ofera, poate la job-urile part-time ca pana si minimul net pe economie e mai mare de atat in Ro. Sau poate ca pe banii astia muncesti tu... Nasol, ce sa zic.

| johnnny123 a răspuns:

Evident ca orice aeroport are nevoie si de IT-isti. Dar judecand dupa modul in care ai formulat intrebarea, nu cred ca indeplinesti cea mai importanta conditie pentru a lucra ca inginer soft. Si anume aceea de a fi inginer soft.

| Marian7777 explică (pentru johnnny123):

Adevărat, dar cu timpul poate voi fihappy

| johnnny123 a răspuns (pentru Marian7777):

Poate vei fi. Dar in momentul asta nu esti, asa ca intrebarea este prematura. Tu nici macar nu ai inceput facultatea, dar ti-ai stabilit deja locul de munca si salariul.

Este ca si cum un copil de clasa a II-a ar intreba "Stiti cumva daca in clasa a XI-a ma pot transfera de la profilul mate-fizica la informatica?"

| Marian7777 explică (pentru johnnny123):

Măi am întrebat doar, nu e că acum gata vr acolohappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pilotii si stewardesele lucreaza in avion. In aeroport se gasesc printre altele si tot felul de magazine de haine, de suveniruri, cafenele si restaurante. Sau poti incerca sa te angajezi acolo unde se securizeaza bagajele.
Uite un link cu ce se gaseste intr-un aeroport. Asta e cel din Bucuresti, nu stiu daca acolo vrei dar macar iti faci o idee: https://www.bucharestairports.ro/ro/servicii/baruri-si-restaurante

| RaduRobertRO a răspuns:

In aeroport sunt o gramada de angajati in afara de piloti, stewarzi si controlori, deci te poti angaja orice au ei nevoie. Nu sunt sigur ce inseamna acel 30, probabil ori 3000 de lei ori 30 euro/dolari pe ora, dar si aici nu e car daca vrei net sau brut.

| Marian7777 explică (pentru RaduRobertRO):

3000 voiam sa scriu, lollaughing)))

| RainbowD a răspuns:

Salut. Dacă nu ai experiență nu te poți aștepta la salariu mare de la început. Eu recent am terminat ingineria, dar nu am salariu mare din cauza lipsei de experiență (am început să lucrez imediat după ce am luat diploma). Bine, cu timpul acesta va creste, dar nu te aștepta la sume +3000 de lei dacă ești abia la începutul carierei. Eventual dacă nu ai ceva pile pe sus să îți rezolve un salariu. happy

| Marian7777 explică (pentru RainbowD):

La ce facultate?