| Diamond5 a întrebat:

Ce cariera ati alege dintre armata(subofiter) sau sofer de tir?

Răspuns Câştigător
| Stefan831 a răspuns:

Sa fiu sincer niciuna nu e stralucita. Sofer de tir esti departe de familie daca lucri afara, iar in tara esti sclav, si la armata... O adunatura de prosti cu carpe pe umeri, din care nu vrei sa faci parte, dar pe bani buni si siguranta postului.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ofiter in armata!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Adica intre un servici in tara, cu cazare, pensie 'prematura' cu ceva drepturi, si o hoinareala plina de singuratate, traita intr-o cabina de 2mp, la mii de kilometri de casa?
Hmmm... Greu!
Mai ales ca, dintr-una sunt mici sansele sa mori (doar daca optezi sa mergi in misiuni, sau da razboiul peste Romania), iar in cealalta, risti sa mori oricand, strivit ca un caine, fara sa te tina minte altcineva, decat familia (daca nu te-au uitat si ei, ca ai doar 2-3 luni de stat acasa, pe an).

| Elena9328 a răspuns:

Armata. Decât pe drum, in curse, somn mai deloc și pe friguri puternice, mai bine subofițer.

| Sarcopt a răspuns:

Armată

| Georgemtb a răspuns:

Sunt doua meserii paralele dar cu probleme usor comune. Gandeste-te la viitor... Ambele sunt riscante. Gandeste-te putin mai bine.

| semyryan a răspuns:

Salut! In ambele meserii sa ti-o spun p-aia sibcera trebuie in primul rand sa ai pe cine lasa acasa afica de exemplu daca ai nevasta trebuie sa ai incredere in ea si sa fii sigur ca nu face vreo prostie cat esti tu plecat ca sa poti sta linistit si sa-ti vezi de treaba ta sa nu stai cu stres. Tataie a fost sofer unchimiu este sofer si tata la fel ei 2 fiind plecati la ora actuala pe comunitate la jcarrion in Spania. 2000 eur pe luna acum despre subofițer nu stiu ce sa spun...nu ma pricep...alege ce stii tu sa faci mai bine!

| AndreiBalan a răspuns:

Ce vezi interesant la sofer de tir inafra de ca, calatoresti mult? Eu aleg subofiter deparece imi place mult acest domeniu in general! Acum depinde si de tine! happy

| Stefan1112 a răspuns:

Subofiter

| PauXx345 a răspuns:

Armata, clar