| anonim_4396 a întrebat:

Ce cariera este mai frumoasa, cea de politist sau de jandarm?

Răspuns Câştigător
| Vasile_Petrut_Catalin_1996 a răspuns:

Clar polițist salariu mai bun nu multa agitație sper ca te-am ajutat.
Funda?

6 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Politistul este acea persoana care are licenta in Academia de Politie. Jandarmul cred ca are doar facultate, nu sunt sigur. Este frumos tot ce tine de protectie, securitate, ingrijire si sprijin in societate. Doar sa nu faci contrariul. Succes!

| DenisaNicoletaG a răspuns:

Mie imi place mai mult cea de politist.

| Wamper123 a răspuns:

Jandarm

| HeroWolf a răspuns:

Politist,salariu bun si este mai usor decat jandarm

| skillet17 a răspuns:

Frumoasa din ce punct de vedere?
La salariu zic ca mai bine platit este un politist decat un jandarm.

| Szegedidavid a răspuns:

Cel de jandarm