| Mih10 a întrebat:

Ce cariera imi pot face in domeniul auto? Il ador dar nu pe partea de mecanica deoarece sunt profil ss in clasa a 12 a.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Electrician auto, dar tot trebuie sa stii si mecanica, ca sa stii cum se demonteaza anumite piese, cand montezi partea electrica sau schimbi ceva care nu mai functioneaza.

| Goete a răspuns:

Electrician cum spune Jassmina macar e mai de viitor ca un mecanic, acum cand sunt din ce in ce mai putine masini noi pe combustie interna, cu limitarile si amenzile impuse de CE. Altceva ce vreinpemprofil auto, instructor sau sofer sau vanzator de masini. Poti face si informatica si sa contribui la programele de conducere autonoma si o gramada de chestii informatice in noile masini

| Hela a răspuns:

Instructor auto