| ionut162231 a întrebat:

Ce credeti, daca ma apuc de acum de programare, sa invat limbaj C++ este tarziu? Am 16 ani si nu sunt la profil mate-info, sa incep de la 0, pana acum nu am avut pc decent pentru asa ceva si de mic am fost captivat de PC, tehnologii etc etc

4 răspunsuri:
| RainbowD a răspuns:

Salut. Nu este târziu. Mai ales dacă vrei merge la facultate pe un profil care cere programare vei avea un plus de cunoștințe fata de colegii tai de clasa.

| ionut162231 explică (pentru RainbowD):

De la cine sa invat gen pe YT? cap coada

| RainbowD a răspuns (pentru ionut162231):

Ar trebuii sa fie cărți la biblioteca orașului sau cursuri online de la profesori universitari care predau materia respectiva. Sau chiar și din tutoriale de pe YouTube poți învăța.

| Paul_Samuel_1999 a răspuns:

Nu e tarziu mai ai timp, alti fac limbajul c++ dupa liceu, ca sa intre la facultate mi se pare poate vorbesc porstii, am cateva cunostinte care de pe medicina au mers pe informatica (la facultate) sI invers, depinde pe ce profil esti.