| mariussf18 a întrebat:

Ce curs ati alege sa faceti si de ce? Ospatar sau Agent de securitate?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Armata e mai buna nu te da afara si te pensionezi la 45 de ani sau 50 daca nu avem aceleasi conditii stabilite de normele europene.

| KodrutZ a răspuns:

Ospatar oricum s-ar pune problema, pentru ca lumea o sa manince si atunci cind nu va mai fi nimic de pazit... plus ca ospatarii mai iau si bacsis, pe cind agentii iau pumni si picioare eventual. Serios, cum ai putea pune o astfel de intrebare? E ca si cum ai intreba daca e bine sa cumperi 5 kile de cartofi sau 100 gr de icre negre ca sa iti hranesti familia...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ospatarii iau bacsis, agentii de securitate iau bataie

| Danzell a răspuns:

Ospatar prietene. crede-ma ca o sa inebunesti de cap sa stai 12/24 ore in picioare intr-o cosmelie de 1m patrat

ca ospatar, daca esti bun, pe langa salariu mai iei si tips deci poti sa iti completezi salariul cat de cat. la agent de paza iei doar salariul fix.

ca ospatar poti lucra la evenimente, restaurante, firme de catering, hoteluri care au restaurante, pe vase de croaziera (unde chiar se fac bani buni)

ca sfat daca te hotarasti pe ospatarie: atitudinea pozitiva, si igiena.
citeste despre standardele HACCP, macar sa ai idee despre ce e vorba.

| MisFit20 a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci, daca esti student alege ospatar e mai bine, si bacsis, daca esti agent de securitate lucrezi si in tura de noapte si e nasol.

| LucianStroe a răspuns:

N-are nici o legatura una cu alta. Depinde ce ti se potriveste.

| alexx102428 a răspuns:

Buna eu zic agent de securitate

| nuarde a răspuns:

Era bine să le faci pe amindouă. Sunt care fac și trei facultăți, iar tu acum nu ești in stare să faci două cursuri vai de mama lor! laughing