| yourkittycat a întrebat:

Ce curs de calificare ar fi mai indicat sa fac ospatar, fizer coafor manichiura pedichiura, tehnician maseur sau administrator pensiune turistica?
astept pareri

Răspuns Câştigător
| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Frizer - Intotdeauna vei avea clienti

Tehnician maseur - Poate pipai si tu ceva...

Administrator pensiune - E mai mult pentru zone turistice.

Mani, pedi - Toate pisicile fac asta, care mai de care mai bine (ai concurenta)

Ospatar - Iti gasesti de lucru usor in domeniu.

Acuma ramane la atitudinea ta sa alegi ce vrei cu adevarat sa faci. Pune in balanta!

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Faci cursul care-ti place mai mult sau in care gasesti mai repede o slujba, in functie de conditiile din localitatea ta sau din cele apropiate.

| yourkittycat explică (pentru Ioandelasal):

Mie toate imi plac.de aia am cerut o parere

| Ioandelasal a răspuns (pentru yourkittycat):

Atunci vezi pentru care calificare gasesti sigur o slujba.
Nu tot ce-ti place tie place si altuia, asa ca nu prea conteaza parerea altora.

| Blamely a răspuns:

Frizer, vei avea clienți din belșug.

| Andi2003 a răspuns:

Daca vrei sa ai clientii multi incearca sa te faci frizer.Parerea ta conteaza