| Alxblx a întrebat:

Ce cursuri de calificare pot face cu 10 clase? (Gen ma refer la o munca mai bine plătită și ușoară)

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Orice profesionala de merserii iti place: frizer, bucatar, faiantar, zidar, croitor, pantofar samd.

| Violleta2022 a răspuns:

In ce priveste cererea de "munca usoara si platita mai bine" va trebuii sa te straduiesti sa-ti termini liceul, sa iei BAC-ul si sa faci o facultate, ca sa ajungi la o munca usoara si bine platita.
Pentru cei fara liceu, nu prea sunt sanse de munca usoara si nici bine platite.
Ma rog, sunt si exceptii: copii de bogatani care nu au nevoie sa munceasca, dar primesc cate o pozitie inalta in firma lui taticu' unde fac act de prezenta, nemuncind din greu si primesc banet cu duiumul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 10 clase bagi osul la munca nu visezi la munca usoara
Parerea mea invata interioare la constructii faci bani gramada lucrezi particular si faci mult fata de cat castiga salariati

| InOrOut a răspuns:

Pizza maker