| anonim_4396 a întrebat:

Ce este un fizioterapeut?

Răspuns Câştigător
| DanielPH a răspuns:

Un specialist, care prin diferite exercitii si masaje te ajuta sa te recuperezi dupa diferite accidente, iti amelioreaza diferite dureri, ajuta la restapanirea voluntara a unor parti paralizate, leziuni, intinderi, etc,,
Poti deveni prin parcurgerea unei facultati, de regula iesi balneofiziokinetoterapeut dintr-o universitate de medicina.

4 răspunsuri:
| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Search on Google. Sau in dictionar, daca stii ce este ala...

| NoOne18 a răspuns (pentru CiupercuțulCrăcănat):

Voiam ceva mai detaliat. am inteles ca e un fel de asistent sub conducerea unui doctor si ca nu are liber de practica

| sadrian46 a răspuns (pentru NoOne18):

Dacă are o diplomă, poate practică și singur.

| IlcaDominic a răspuns:

Specialist in fizioterapie
Fizioterapie = Metodă de tratament medical cu ajutorul agenților fizici (aer, lumină, apă, electricitate etc.).