| Ionică a întrebat:

Ce face un inginer mecanic, un inginer auto, instructor auto, un inginer mecanic in specializarea "Autovehicule rutiere, un inginer proiectant, un inginer?

3 răspunsuri:
| Roby67 a răspuns:

Toate acele persoane pe care le-ai enumerat tu, muncesc, si nu pun intrebari proaste. Inca o data, nu mai pune intrebari la care nu se poate raspunde! Si ca sa te inveselesti, asculta asta http://www.youtube.com/......ttp?/watch

| baru a răspuns:

Atatea intrebari ai pus odata ca nu-ti ajunge o zi sa raspunzi la ele. Pa

| raznu_cuc a răspuns:

Inginer - INGINÉR, -Ă, ingineri, -e, s. m. şi f. Specialist cu o pregătire tehnică şi teoretică obţinută într-un institut de învăţământ superior, care prestează o activitate tehnică de proiectare, de cercetare, de organizare şi de conducere a proceselor tehnologice dintr-o întreprindere; titlu deţinut de această persoană. – Din it. ingegnere. Cf. rus. i n si e n e r, fr. i n g e n i e u r, germ. I n g e n i e u r.