| Anonimaaaaa5781 a întrebat:

Ce faci la Facultatea de Jurnalistică, Relatii Publice, Sociologie si Psihologie? Poți merge acolo de la filologie?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti merge la oricare dintre cele mentionate dar nu faci mare lucru cu ele. Ce vrei sa lucrezi dupa absolvire? Peste vreo 3-4 ani sa zicem. La asta sa te gandesti. Daca facultatea aleasa te ajuta sa-ti realizezi visul pe plan profesional.

| Anonimaaaaa5781 explică (pentru anonim_4396):

Nu știu ce vreau sa fac, am intrat la profil de filologie cand eu voiam la știinte ale naturii, nu prea cred ca o sa iau probele de transfer și nu știu ce facultati pot face sau ce ar fi indicat sa fac. Ai idee? happy

| XxKAMELIAxX a răspuns (pentru Anonimaaaaa5781):

Hei! Te poti transfera la sfarsitul primului semestru cu media de la examen(fara sa dai diferente)..nu exista niciun profil care sa.ti placa?(exista mai multe licee si mai multe profile..ai de unde sa alegi)
Apropo..stii ca nu conteaza ce profil/liceu faci. poti sa alegi orice facultate iti doresti?(poti sa iti iei o culegere de matematica si sa lucrezi acasa)
Si eu voiam pe stiinte ale naturii dar nu a fost sa fie. (: eu sunt pe stiinte sociale si sunt foarte multumita.(chiar daca o sa aleg o facultate pe matematica(cel mai probabil))
Bafta la liceu!