| bruhhh a întrebat:

Ce facultate ar fi recomandată pentru web development? (Html, cea, ne, php, python)

4 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Nu se face neaparat facultate pentru limbajele astea, dar daca insisti, poti sa faci facultatea de informatica unde inveti si astea si altele pe langa ( C++, C#, Java, etc ).

| Frank51 a răspuns:

Orice facultate unde se studiaza informatica sau stiinta calculatoarelor. Specializari sunt multe, si oriunde alegi sa mergi, vei face minimul in web dev. Ideea este sa te axezi tu pe asta, daca chiar iti doresti. Eu am facut doar un semestru html javascript css, si sunt la iesc.

| danutzu96 a răspuns:

Pe domeniul licenta, nu prea exista specialziare pe web. Te poti duce la domeniul informatica. La master, in schimb, exista programe de master aproape de ce vrei tu. De ex la Universitatea Bucuresti exista program de master : " Baze de date si tehnologii web".

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista facultate specializata pe programare web. Exista insa facultatea de informatica unde inveti programare