| Loras a întrebat:

Ce facultate ar trebui sa urmez daca as vrea ca pe viitor sa lucrez in departamentul de resurse umane?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

La academiile de studii economice, exista faclultate de administratie si managment public. Acolo se face si pregatire in managementul resurselor umane. Nu este obligatoriu sa faci facultatea. Poti sa faci si cursuri postliceale, acreditate.

2 răspunsuri:
| kyliejenner a răspuns:

La ASE la facultatea de Administratie si Management Public sau la Universitatea Bucuresti la Facultatea de Sociologie, la ambele exista specializarea Resurse Umane

| HowdidIgethere a răspuns:

Economic sau drept