| August99 a întrebat:

Ce facultate credeti voi ca este cea mai utila? In afara de medicina si drept.

14 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Inginerie, FEEA, IT

| Bondarel99 a răspuns:

Inginerie, orice ramura.
Drept? Da-mi voie sa rad laughing) poate acum câteva zeci de ani era utila, acum când sunt câteva sute de mii de absolvenți pe an și majoritatea șomeri și care se șterg la fund cu diploma...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Toate sunt utile dacă le faci la modul serios si te implici

| sierra1 a răspuns:

Ce ințelegi tu prin facultate utilă?

| August99 explică (pentru sierra1):

O facultate din care chiar poti face ceva cu viata ta nu sa lucrezi la kaufland

| sierra1 a răspuns (pentru August99):

- poți fi și cu facultate și cu kaufland
- alege domeniul in care să te afirmi (identifică in/la ce ai putea fi valoros) și acea facultate îți va fi ție utilă

| Frank51 a răspuns:

Robotica, Automatica, Electrotehnica, Inginerie Mecanica(util daca vrei sa fi inginer intr-un service), si in final as putea sa adaug SEAA.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nicio facultate nu e utila daca te duci pe-acolo doar in trecere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unefs

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate casierele de la Carfur au Dreptul laughing))))

| Delmo_Catalin_1984 a răspuns:

Invata programare. Orice legat de programare. Salarii mega decente, job asigurat. Parte tehnica - inginerie aerospatiala, megatronica etc

| August99 explică (pentru Delmo_Catalin_1984):

Da la programare ma gandeam dar pentru aia nu iti prea trebuie facultate neaparat. conteaza mai mult ce stii sa faci. cat despre inginerie nu ma prea pasioneaza

| BBJHHRUGs a răspuns:

Toate si niciuna. spun asta pentru ca depinde de persoane.
sunt unii care fac facultati si ajung sa aiba un job vai mama lui.
sunt altii care cu pile ajung acolo sus. pe vremuri daca aveai studii superioare aveai prioritate, acum orice taran si prost poate sa obtina o diploma.
dar cum a spus cineva intelept cea mai buna este facultatea este cea a mintii.

| ruddy a răspuns:

Cele mai cautate joburi sunt in - It /Elctronica/Mecanica