| Genny01 a întrebat:

Ce facultate e mai recomandata pentru o fata? Masuratori terestre si cadastru(inginerie geodezica) sau imbunatatiri funciare si dezvoltare rurala(inginerie civila)? Am fost admisa la ambele la USAMV si nu stiu ce sa aleg? Putin ajutor? funda!

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Cred ca prima varianta e mai practic, si stiu sigur ca se castiga bine in acel domeniu, insa de imbunatatiri funciare si dezvoltare rurala nu stiu ce sa zic. Dupa mine e doar un titlu pompos, ca Studii Europene cu care dupa nu faci nimic.