| irinelcristiano a întrebat:

Ce FACULTATE + master trebuie urmat pentru a deveni Anchetator penal?

Facultatea de Drept sau Academia de Politie?

Funda!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde ce profesie alegi, se poate cu amandoua, fiind procuror sau ofiter de politie.

| ElenaSA a răspuns:

Anchetatorul penal este specialist în investigatiile legale penale si este nevoie de diploma in Drept, dar poti sa practici meseria si cu diploma obtinuta la Academia de Politie.Succes!

| BACKaLx a răspuns:

Da iti trebuie sa faci acea facultate, iar pentru a deveni anchetatir iti trebuie acadeamia de politie